Newhaven Display Intl D0106LT-33-0604N
D0106LT-33-0604N
Part No.:
D0106LT-33-0604N
Manufacturer:
Newhaven Display Intl
Category:
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Package:
Datasheet:
ShinYuaD0106LT-33-0604N.pdf
Description:
DISPLAY VFD 7-SEG 1X6 12.4MM
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Obsolete
OutlineLxWxH:
98.00mm x 33.00mm x 8.00mm
ViewingArea:
DisplayFormat:
6 x 1
DisplayType:
Character
Format:
Voltage-Supply:
CharacterSize:
12.40mm H x 6.80mm W