TE Connectivity Laird DCE8658PRFSMF
DCE8658PRFSMF
Part No.:
DCE8658PRFSMF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaDCE8658PRFSMF.pdf
Description:
RF ANT 868MHZ PANEL SMA FEM CHAS
Packaging:
Bulk
Series:
HD RooTenna®
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
868MHz
FrequencyRange:
865MHz ~ 870MHz
AntennaType:
Panel
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
8.5dBic
Power-Max:
10 W
Features:
Termination:
SMA Female
IngressProtection:
IP67
MountingType:
Chassis Mount
Height(Max):
3.900 (99.06mm)