Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCM323U040BE2B
DCM323U040BE2B
Part No.:
DCM323U040BE2B
Datasheet:
ShinYuaDCM323U040BE2B.pdf
Description:
CAP ALUM 32000UF 40V SCREW
Capacitance:
32000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.875 (22.23mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
5.187 (131.75mm)