Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMC114U063DD2BS
DCMC114U063DD2BS
Part No.:
DCMC114U063DD2BS
Datasheet:
ShinYuaDCMC114U063DD2BS.pdf
Description:
CAP ALUM 110000UF 63V SCREW
Packaging:
Bulk,Bulk
Capacitance:
110000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
4.687 (119.05mm)