Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMC332M450CE2B
DCMC332M450CE2B
Part No.:
DCMC332M450CE2B
Datasheet:
ShinYuaDCMC332M450CE2B.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
5.187 (131.75mm)