Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMC784U025DG2DS
DCMC784U025DG2DS
Part No.:
DCMC784U025DG2DS
Datasheet:
ShinYuaDCMC784U025DG2DS.pdf
Description:
CAP ALUM 780000UF 25V SCREW
Capacitance:
780000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
8.687 (220.65mm)