Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMX294U025DC2B
DCMX294U025DC2B
Part No.:
DCMX294U025DC2B
Datasheet:
DCMX294U025DC2B.pdf
Description:
CAP ALUM 290000UF 25V SCREW
Series:
DCMX
Capacitance:
290000 µF
Tolerance:
Voltage-Rated:
25 V