Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMX322U350CC2B
DCMX322U350CC2B
Part No.:
DCMX322U350CC2B
Datasheet:
ShinYuaDCMX322U350CC2B.pdf
Description:
CAP ALUM 3200UF 350V SCREW
Capacitance:
3200 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.187 (106.35mm)