Cornell Dubilier Electronics (CDE) DCMX392T200BC2B
DCMX392T200BC2B
Part No.:
DCMX392T200BC2B
Datasheet:
ShinYuaDCMX392T200BC2B.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 200V SCREW
Series:
DCMX
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.875 (22.23mm)
Size/Dimension:
2.000 Dia (50.80mm)
Height-Seated(Max):
4.187 (106.35mm)