Murata Electronics DE1E3KX332MA5BA01
DE1E3KX332MA5BA01
Part No.:
DE1E3KX332MA5BA01
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE1E3KX332MA5BA01.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 250V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
KX
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Flame Retardant
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.472 Dia (12.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)