Murata Electronics DE6E3KJ332MB3B
DE6E3KJ332MB3B
Part No.:
DE6E3KJ332MB3B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE6E3KJ332MB3B.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 300VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
KJ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
300VAC
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200, X1, Y2
Applications:
Safety, Automotive
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)