Hirose Electric Co Ltd DF11-30DEP-2A
DF11-30DEP-2A
Part No.:
DF11-30DEP-2A
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connectors - Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaDF11-30DEP-2A.pdf
Description:
CONN ADAPT PLUG/PLUG 30POS 2MM
Packaging:
Bag
Series:
DF11
ProductStatus:
Active
ConvertFrom(AdapterEnd):
Plug, Male Pins
ConvertTo(AdapterEnd):
Plug, Male Pins
NumberofPositions:
30
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.079 (2.00mm)