Hirose Electric Co Ltd DF19G-14S-1F(09)
DF19G-14S-1F(09)
Part No.:
DF19G-14S-1F(09)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
DF19G-14S-1F(09).pdf
Description:
CONN PLUG HSG 14POS 1.00MM
Packaging:
Bulk
Series:
DF19
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Plug
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.039 (1.00mm)