Hirose Electric Co Ltd DF3-13EP-2A
DF3-13EP-2A
Part No.:
DF3-13EP-2A
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Rectangular Connectors - Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaDF3-13EP-2A.pdf
Description:
CONN ADAPT PLUG/PLUG 13POS 2MM
Packaging:
Bag
Series:
DF3
ProductStatus:
Active
ConvertFrom(AdapterEnd):
Plug, Male Pins
ConvertTo(AdapterEnd):
Plug, Male Pins
NumberofPositions:
13
Pitch:
0.079 (2.00mm)