Hirose Electric Co Ltd DF9-19S-1V(32)
DF9-19S-1V(32)
Part No.:
DF9-19S-1V(32)
Datasheet:
ShinYuaDF9-19S-1V(32).pdf
Description:
CONN RCPT 19POS SMD TIN
ConnectorType:
Receptacle, Outer Shroud Contacts
NumberofPositions:
19
Pitch:
0.039 (1.00mm)
MatedStackingHeights:
4.3mm