Hirose Electric Co Ltd DF9B-31P-1V(32)
DF9B-31P-1V(32)
Part No.:
DF9B-31P-1V(32)
Datasheet:
ShinYuaDF9B-31P-1V(32).pdf
Description:
CONN HDR 31POS SMD TIN
ConnectorType:
Header, Center Strip Contacts
NumberofPositions:
31
Pitch:
0.039 (1.00mm)
Features:
Solder Retention
MatedStackingHeights:
4.3mm