Murata Electronics DK1B3EA331K86RBH01
DK1B3EA331K86RBH01
Part No.:
DK1B3EA331K86RBH01
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
ShinYuaDK1B3EA331K86RBH01.pdf
Description:
CAP CER 330PF 300V NONSTND SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DK1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
300VAC
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.315 L x 0.236 W (8.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.098 (2.50mm)