Adam Tech DMF-12-W-NE
DMF-12-W-NE
Part No.:
DMF-12-W-NE
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaDMF-12-W-NE.pdf
Description:
CONN PLUG HSG 12POS 4.20MM
Packaging:
Bulk
Series:
DMF
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Plug
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.165 (4.20mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.165 (4.20mm)
MountingType:
Free Hanging (In-Line)
ContactTermination:
Crimp
FasteningType:
Locking Ramp
Color:
Natural
Category:
Datasheet:
ShinYuaDMF-12-W-NE.pdf
1. How to order DMF-12-W-NE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DMF-12-W-NE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMF-12-W-NE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMF-12-W-NE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Adam Tech Adam Tech Adam Tech Adam Tech Adam Tech
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DMF DMF DMF DMF DMF
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Plug Plug Plug Plug Plug
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
NumberofPositions 12 12 12 12 12
Pitch 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm) 0.165 (4.20mm)