Murata Power Solutions Inc. DMS-20LCD-2-9B-C
DMS-20LCD-2-9B-C
Part No.:
DMS-20LCD-2-9B-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
Panel Meters
Package:
Datasheet:
ShinYuaDMS-20LCD-2-9B-C.pdf
Description:
VOLTMETER 20V LCD PANEL MOUNT
Packaging:
Box
Series:
DMS-20LCD
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Voltage (Voltmeter)
MeasuringRange:
±20V
DisplayType:
LCD - Black Characters, Aqua Backlight
NumberofCharactersPerRow:
3.5
DisplayCharacters-Height:
0.370 (9.40mm)
OutputType:
Voltage-Supply:
9VDC
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 33.93mm x 21.29mm