TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DP09H3015A15F
DP09H3015A15F
Part No.:
DP09H3015A15F
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaDP09H3015A15F.pdf
Description:
DP09 HOR 15P 30DET 15F M7*5MM
Packaging:
Box
Series:
DP09
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Pulse
PulsesperRevolution:
15
Voltage-Supply:
5V
ActuatorType:
6mm Dia Flatted End