TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DP09SH2412B25F
DP09SH2412B25F
Part No.:
DP09SH2412B25F
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaDP09SH2412B25F.pdf
Description:
DP09S HOR 12P 24DET 25F M7*7MM
Packaging:
Box
Series:
DP09
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Pulse
PulsesperRevolution:
12
Voltage-Supply:
5V
ActuatorType:
6mm Dia Flatted End