TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DP11H2020A15F
DP11H2020A15F
Part No.:
DP11H2020A15F
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaDP11H2020A15F.pdf
Description:
DP11 HOR 20P 20DET 15F M7*5MM
Packaging:
Box
Series:
DP11
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Pulse
PulsesperRevolution:
20
Voltage-Supply:
5V
ActuatorType:
6mm Dia Flatted End