TE Connectivity ALCOSWITCH Switches DP11SH3015A20F
DP11SH3015A20F
Part No.:
DP11SH3015A20F
Manufacturer:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaDP11SH3015A20F.pdf
Description:
DP11S HOR 15P 30DET 20F M7*5MM
Packaging:
Box
Series:
DP11
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Pulse
PulsesperRevolution:
15
Voltage-Supply:
5V
ActuatorType:
6mm Dia Flatted End