Signal Transformer DPC-20-1200
DPC-20-1200
Part No.:
DPC-20-1200
Datasheet:
ShinYuaDPC-20-1200.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 10V, Series 20V
Current-Output(Max):
Parallel 2.4A, Series 1.2A
Power-Max:
24VA
Size/Dimension:
41.30mm L x 57.20mm W
Height-Seated(Max):
34.93mm