Eaton - Electronics Division DR125-331-R
DR125-331-R
Part No.:
DR125-331-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaDR125-331-R.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1.06A 482MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DR
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.06 A
Current-Saturation(Isat):
1.22A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
482mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz