Eaton - Electronics Division DR127-331-R
DR127-331-R
Part No.:
DR127-331-R
Datasheet:
ShinYuaDR127-331-R.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1.04A 574MOHM SM
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.04 A
Current-Saturation(Isat):
2.01A
DCResistance(DCR):
574mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz