Bourns Inc. DR331-513AE
DR331-513AE
Part No.:
DR331-513AE
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaDR331-513AE.pdf
Description:
CMC 51UH 500MA 2LN SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DR331
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
51 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
500mA
DCResistance(DCR)(Max):
300mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
42V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 135°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.213 W (7.30mm x 5.40mm)
Height(Max):
0.197 (5.00mm)