Eaton - Electronics Division DR73-680-R
DR73-680-R
Part No.:
DR73-680-R
Datasheet:
ShinYuaDR73-680-R.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 890MA 358MOHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
890 mA
Current-Saturation(Isat):
960mA
DCResistance(DCR):
358mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz