Eaton - Electronics Division DR74-331-R
DR74-331-R
Part No.:
DR74-331-R
Datasheet:
ShinYuaDR74-331-R.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 450MA 1.41OHM SM
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
450 mA
Current-Saturation(Isat):
540mA
DCResistance(DCR):
1.41Ohm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz