Eaton - Electronics Division DR74-680-R
DR74-680-R
Part No.:
DR74-680-R
Datasheet:
ShinYuaDR74-680-R.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.03A 265MOHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.03 A
Current-Saturation(Isat):
1.19A
DCResistance(DCR):
265mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz