Microchip Technology DSC613PE2A-01M2T
DSC613PE2A-01M2T
Part No.:
DSC613PE2A-01M2T
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
Datasheet:
DSC613PE2A-01M2T.pdf
Description:
MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
DSC613
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency-Output1:
24MHz
Frequency-Output2:
27MHz
Frequency-Output3:
12MHz
Frequency-Output4:
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage-Supply:
1.71V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±25ppm
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Current-Supply(Max):
6.5mA
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Height:
0.035 (0.89mm)