ETA-USA DTD120-19SX-F-W6
DTD120-19SX-F-W6
Part No.:
DTD120-19SX-F-W6
Manufacturer:
ETA-USA
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaDTD120-19SX-F-W6.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
19V
Current-Output(Max):
6.3A
Power(Watts):
120 W
NoLoadPowerConsumption:
300mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
39.4 (1.00m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
6.69 L x 2.55 W x 1.52 H (170.0mm x 64.8mm x 38.5mm)