Samtec Inc. DW-02-19-G-D-748
DW-02-19-G-D-748
Part No.:
DW-02-19-G-D-748
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-02-19-G-D-748.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
4
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.330 (33.782mm)
Length-Post(Mating):
0.472 (11.989mm)
Length-StackHeight:
0.748 (19.000mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)