Samtec Inc. DW-10-20-F-D-672-LL
DW-10-20-F-D-672-LL
Part No.:
DW-10-20-F-D-672-LL
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-10-20-F-D-672-LL.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.130 (28.702mm)
Length-Post(Mating):
0.348 (8.839mm)
Length-StackHeight:
0.672 (17.069mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)