Samtec Inc. DW-14-08-H-S-200
DW-14-08-H-S-200
Part No.:
DW-14-08-H-S-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-14-08-H-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.530 (13.462mm)
Length-Post(Mating):
0.220 (5.588mm)
Length-StackHeight:
0.200 (5.080mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)