Samtec Inc. DW-20-13-F-S-826
DW-20-13-F-S-826
Part No.:
DW-20-13-F-S-826
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-20-13-F-S-826.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating):
0.294 (7.468mm)
Length-StackHeight:
0.826 (20.980mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)