Samtec Inc. DW-20-13-L-S-965
DW-20-13-L-S-965
Part No.:
DW-20-13-L-S-965
Datasheet:
ShinYuaDW-20-13-L-S-965.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating):
0.155 (3.937mm)
Length-StackHeight:
0.965 (24.511mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)