Samtec Inc. DW-24-12-F-S-629
DW-24-12-F-S-629
Part No.:
DW-24-12-F-S-629
Datasheet:
ShinYuaDW-24-12-F-S-629.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
24
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.030 (26.162mm)
Length-Post(Mating):
0.291 (7.391mm)
Length-StackHeight:
0.629 (15.977mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)