Samtec Inc. DW-24-20-F-S-795
DW-24-20-F-S-795
Part No.:
DW-24-20-F-S-795
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-24-20-F-S-795.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
24
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
1.130 (28.702mm)
Length-Post(Mating):
0.225 (5.715mm)
Length-StackHeight:
0.795 (20.193mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)