Samtec Inc. DW-25-11-F-S-608
DW-25-11-F-S-608
Part No.:
DW-25-11-F-S-608
Datasheet:
ShinYuaDW-25-11-F-S-608.pdf
Description:
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
25
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.930 (23.622mm)
Length-Post(Mating):
0.212 (5.385mm)
Length-StackHeight:
0.608 (15.443mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)