Samtec Inc. DW-25-14-F-S-948
DW-25-14-F-S-948
Part No.:
DW-25-14-F-S-948
Datasheet:
ShinYuaDW-25-14-F-S-948.pdf
Description:
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
25
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating):
0.372 (9.449mm)
Length-StackHeight:
0.948 (24.079mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)