Samtec Inc. DW-26-09-L-S-400
DW-26-09-L-S-400
Part No.:
DW-26-09-L-S-400
Datasheet:
ShinYuaDW-26-09-L-S-400.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
26
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.220 (5.588mm)
Length-StackHeight:
0.400 (10.160mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)