Samtec Inc. DW-26-11-F-S-665
DW-26-11-F-S-665
Part No.:
DW-26-11-F-S-665
Datasheet:
ShinYuaDW-26-11-F-S-665.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
26
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.930 (23.622mm)
Length-Post(Mating):
0.155 (3.937mm)
Length-StackHeight:
0.665 (16.891mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)