Samtec Inc. DW-26-14-F-S-1115
DW-26-14-F-S-1115
Part No.:
DW-26-14-F-S-1115
Datasheet:
ShinYuaDW-26-14-F-S-1115.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
26
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating):
0.205 (5.207mm)
Length-StackHeight:
1.115 (28.321mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)