Samtec Inc. DW-27-09-F-S-530
DW-27-09-F-S-530
Part No.:
DW-27-09-F-S-530
Datasheet:
ShinYuaDW-27-09-F-S-530.pdf
Description:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
27
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.090 (2.286mm)
Length-StackHeight:
0.530 (13.462mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)