Samtec Inc. DW-27-12-F-S-276
DW-27-12-F-S-276
Part No.:
DW-27-12-F-S-276
Datasheet:
ShinYuaDW-27-12-F-S-276.pdf
Description:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
27
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.030 (26.162mm)
Length-Post(Mating):
0.644 (16.358mm)
Length-StackHeight:
0.276 (7.000mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)