Samtec Inc. DW-30-09-F-S-450
DW-30-09-F-S-450
Part No.:
DW-30-09-F-S-450
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-30-09-F-S-450.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
30
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.170 (4.318mm)
Length-StackHeight:
0.450 (11.430mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)