Samtec Inc. DW-30-09-F-S-452
DW-30-09-F-S-452
Part No.:
DW-30-09-F-S-452
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-30-09-F-S-452.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
30
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.168 (4.267mm)
Length-StackHeight:
0.452 (11.481mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)