Samtec Inc. DW-30-14-T-S-1200
DW-30-14-T-S-1200
Part No.:
DW-30-14-T-S-1200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDW-30-14-T-S-1200.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, DW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
30
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
1.430 (36.322mm)
Length-Post(Mating):
0.120 (3.048mm)
Length-StackHeight:
1.200 (30.480mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)