Samtec Inc. DW-30-15-F-S-300
DW-30-15-F-S-300
Part No.:
DW-30-15-F-S-300
Datasheet:
ShinYuaDW-30-15-F-S-300.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
NumberofPositions:
30
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.630 (16.002mm)
Length-Post(Mating):
0.220 (5.588mm)
Length-StackHeight:
0.300 (7.620mm)
Length-Tail:
0.110 (2.794mm)